🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Schwalbe Nobby Nic Mountain Tire 29x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Speedgrip Super Ground TL Easy 67TPI Black
- TECH SPECS
| Tire Technology | Super Ground TL Easy |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Width | 2.35 |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| TPI | 67TPI |
| Primary Color | Black |
| Tire Compound | Addix Speedgrip |
| Tire PSI | 23-50 |
| Tubeless Technology | Tubeless Easy |
| Tire Weight | 765g |
| Labeled Size | 29x2.35 |
| e-Bike approved | Yes |
- TECH SPECS
| Tire Technology | Super Ground TL Easy |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Width | 2.35 |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| TPI | 67TPI |
| Primary Color | Black |
| Tire Compound | Addix Speedgrip |
| Tire PSI | 23-50 |
| Tubeless Technology | Tubeless Easy |
| Tire Weight | 765g |
| Labeled Size | 29x2.35 |
| e-Bike approved | Yes |
$33.20
Original: $94.86
-65%Schwalbe Nobby Nic Mountain Tire 29x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Speedgrip Super Ground TL Easy 67TPI Black—
$94.86
$33.20Description
- TECH SPECS
| Tire Technology | Super Ground TL Easy |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Width | 2.35 |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| TPI | 67TPI |
| Primary Color | Black |
| Tire Compound | Addix Speedgrip |
| Tire PSI | 23-50 |
| Tubeless Technology | Tubeless Easy |
| Tire Weight | 765g |
| Labeled Size | 29x2.35 |
| e-Bike approved | Yes |























