🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Schwalbe Nobby Nic Mountain Tire 27.5x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Performance Perf TwinSkin TL Ready Black
- TECH SPECS
| Tire PSI | 26-54 |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 27.5/584 |
| Tire Technology | Perf TwinSkin TL Ready |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| Labeled Size | 27.5x2.35 |
| Tire Width | 2.35 |
| Primary Color | Black |
| Tire Weight | 825g |
| e-Bike approved | Yes |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Tire Compound | Addix Performance |
- TECH SPECS
| Tire PSI | 26-54 |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 27.5/584 |
| Tire Technology | Perf TwinSkin TL Ready |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| Labeled Size | 27.5x2.35 |
| Tire Width | 2.35 |
| Primary Color | Black |
| Tire Weight | 825g |
| e-Bike approved | Yes |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Tire Compound | Addix Performance |
$22.46
Original: $64.17
-65%Schwalbe Nobby Nic Mountain Tire 27.5x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Performance Perf TwinSkin TL Ready Black—
$64.17
$22.46Description
- TECH SPECS
| Tire PSI | 26-54 |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 27.5/584 |
| Tire Technology | Perf TwinSkin TL Ready |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| Labeled Size | 27.5x2.35 |
| Tire Width | 2.35 |
| Primary Color | Black |
| Tire Weight | 825g |
| e-Bike approved | Yes |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Tire Compound | Addix Performance |























