🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 230x62.5mm - For 2021+ Santa Cruz Nomad 5
- TECH SPECS
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Damping | RC2T Hydraulic Bottom Out |
| Default Settings | Linear Air 0Neg/1Pos Tokens LinearReb/LComp 380lb Lockout |
| Primary Color | Black |
| Eye-To-Eye | 230x62.5 |
| Shaft Eyelet | Standard |
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Body Eyelet | Bearing |
| Frame Compatibility | Santa Cruz Nomad 5 |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
- TECH SPECS
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Damping | RC2T Hydraulic Bottom Out |
| Default Settings | Linear Air 0Neg/1Pos Tokens LinearReb/LComp 380lb Lockout |
| Primary Color | Black |
| Eye-To-Eye | 230x62.5 |
| Shaft Eyelet | Standard |
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Body Eyelet | Bearing |
| Frame Compatibility | Santa Cruz Nomad 5 |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
$630.00
RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 230x62.5mm - For 2021+ Santa Cruz Nomad 5—
$630.00
Description
- TECH SPECS
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Damping | RC2T Hydraulic Bottom Out |
| Default Settings | Linear Air 0Neg/1Pos Tokens LinearReb/LComp 380lb Lockout |
| Primary Color | Black |
| Eye-To-Eye | 230x62.5 |
| Shaft Eyelet | Standard |
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Body Eyelet | Bearing |
| Frame Compatibility | Santa Cruz Nomad 5 |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |























