
RockShox Reba Gold Taper 29" Remote - 15x110 - 110mm - Black
Features a highly tunable DebonAir air spring and a sleek 35mm straight wall aluminum chassis
Includes short bolt-on fender
Compatible with TwistLoc and OneLoc remotes (sold separately)
180mm minimum/200mm maximum rotor size, 81mm maximum tire width
- TECH SPECS
| Model | Reba Gold Remote |
| Wheel Size | 29" |
| Steerer (Stem/Race) | Tapered (28.6/40mm) |
| Offset | 44mm |
| Travel | 110mm |
| Spring Type | DebonAir |
| Brake Mount | Disc Only (PM-180) |
| Dropout | 15x110mm Boost |
| Color | Black |
Features a highly tunable DebonAir air spring and a sleek 35mm straight wall aluminum chassis
Includes short bolt-on fender
Compatible with TwistLoc and OneLoc remotes (sold separately)
180mm minimum/200mm maximum rotor size, 81mm maximum tire width
- TECH SPECS
| Model | Reba Gold Remote |
| Wheel Size | 29" |
| Steerer (Stem/Race) | Tapered (28.6/40mm) |
| Offset | 44mm |
| Travel | 110mm |
| Spring Type | DebonAir |
| Brake Mount | Disc Only (PM-180) |
| Dropout | 15x110mm Boost |
| Color | Black |
Original: $549.00
-65%$549.00
$192.15Description
Features a highly tunable DebonAir air spring and a sleek 35mm straight wall aluminum chassis
Includes short bolt-on fender
Compatible with TwistLoc and OneLoc remotes (sold separately)
180mm minimum/200mm maximum rotor size, 81mm maximum tire width
- TECH SPECS
| Model | Reba Gold Remote |
| Wheel Size | 29" |
| Steerer (Stem/Race) | Tapered (28.6/40mm) |
| Offset | 44mm |
| Travel | 110mm |
| Spring Type | DebonAir |
| Brake Mount | Disc Only (PM-180) |
| Dropout | 15x110mm Boost |
| Color | Black |





















