
Race Face 2027 Turbine Stem - 35mm Clamp - 32mm Length - Black
The Race Face Turbine is perfect for securely connecting your handlebars to your steerer tube with clean aesthetics and reasonable length options to fit every rider's needs! Choose your favorite anodized color and length, then hit the trails!
TECH SPECS
| Model | Race Face Turbine 2027 |
| Length | 32mm |
| Clamp Diameter | 35mm |
| Stack Height | 42mm |
| Weight | 115g |
| Material | 6000-Series Aluminum |
| Clamp Width | 48mm |
| Offset | 44mm |
| Color | Black |
The Race Face Turbine is perfect for securely connecting your handlebars to your steerer tube with clean aesthetics and reasonable length options to fit every rider's needs! Choose your favorite anodized color and length, then hit the trails!
TECH SPECS
| Model | Race Face Turbine 2027 |
| Length | 32mm |
| Clamp Diameter | 35mm |
| Stack Height | 42mm |
| Weight | 115g |
| Material | 6000-Series Aluminum |
| Clamp Width | 48mm |
| Offset | 44mm |
| Color | Black |
Original: $126.99
-65%$126.99
$44.45Description
The Race Face Turbine is perfect for securely connecting your handlebars to your steerer tube with clean aesthetics and reasonable length options to fit every rider's needs! Choose your favorite anodized color and length, then hit the trails!
TECH SPECS
| Model | Race Face Turbine 2027 |
| Length | 32mm |
| Clamp Diameter | 35mm |
| Stack Height | 42mm |
| Weight | 115g |
| Material | 6000-Series Aluminum |
| Clamp Width | 48mm |
| Offset | 44mm |
| Color | Black |















