🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Michelin E-Wild Rear Racing Line Tire - MAGI-X - 29x2.6
- TECH SPECS
| e-Bike approved | Yes |
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Weight | 1325g |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Labeled Size | 29"x2.60 |
| Tire Width | 2.6 |
| Tire Compound | MAGI-X |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
- TECH SPECS
| e-Bike approved | Yes |
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Weight | 1325g |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Labeled Size | 29"x2.60 |
| Tire Width | 2.6 |
| Tire Compound | MAGI-X |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
$99.99
Michelin E-Wild Rear Racing Line Tire - MAGI-X - 29x2.6—
$99.99
Description
- TECH SPECS
| e-Bike approved | Yes |
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Weight | 1325g |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Labeled Size | 29"x2.60 |
| Tire Width | 2.6 |
| Tire Compound | MAGI-X |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |























