🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

HT Components X2-SX BMX-SX Pedals Body: Aluminum Spindle: Cr-Mo 9/16 Black Pair
- TECH SPECS
| Pedal Weight | 460g |
| Color | Black |
| Pedal Bearing | Sealed bearings |
| Pedal Material | Aluminum |
| Primary Color | Black |
| Cleat Compatibility | X1 X2 |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Spindle Material | Cr-Mo |
- TECH SPECS
| Pedal Weight | 460g |
| Color | Black |
| Pedal Bearing | Sealed bearings |
| Pedal Material | Aluminum |
| Primary Color | Black |
| Cleat Compatibility | X1 X2 |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Spindle Material | Cr-Mo |
$179.00
HT Components X2-SX BMX-SX Pedals Body: Aluminum Spindle: Cr-Mo 9/16 Black Pair—
$179.00
Description
- TECH SPECS
| Pedal Weight | 460g |
| Color | Black |
| Pedal Bearing | Sealed bearings |
| Pedal Material | Aluminum |
| Primary Color | Black |
| Cleat Compatibility | X1 X2 |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Spindle Material | Cr-Mo |























