π Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Hope Ebike Crank Arm Set - 165mm ISIS Standard Offset Purple
Hope eBike Crankset - 165mm ISIS Standard Offset Purple. Hope aluminum eBike cranks specifically designed to be versatile for the latest breed of mountain ebikes. Proudly Designed tested and Manufactured in Barnoldswick UK.Designed for maximum ground clearance
Self extracting system for easy fitting and removal
Optimized Q-factor for compatibility with most frame/motor combinations
Designed to suit ISIS axles
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Color | Purple |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Defined Color | Purple |
| Designed for ebike | Yes |
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | ISIS |
Hope eBike Crankset - 165mm ISIS Standard Offset Purple. Hope aluminum eBike cranks specifically designed to be versatile for the latest breed of mountain ebikes. Proudly Designed tested and Manufactured in Barnoldswick UK.Designed for maximum ground clearance
Self extracting system for easy fitting and removal
Optimized Q-factor for compatibility with most frame/motor combinations
Designed to suit ISIS axles
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Color | Purple |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Defined Color | Purple |
| Designed for ebike | Yes |
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | ISIS |
$298.00
Hope Ebike Crank Arm Set - 165mm ISIS Standard Offset Purpleβ
$298.00
Description
Hope eBike Crankset - 165mm ISIS Standard Offset Purple. Hope aluminum eBike cranks specifically designed to be versatile for the latest breed of mountain ebikes. Proudly Designed tested and Manufactured in Barnoldswick UK.Designed for maximum ground clearance
Self extracting system for easy fitting and removal
Optimized Q-factor for compatibility with most frame/motor combinations
Designed to suit ISIS axles
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Color | Purple |
| Crank Length (mm) | 165 |
| Defined Color | Purple |
| Designed for ebike | Yes |
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | ISIS |















